İÇKALE Grubunun kurucusu müteveffa Sn. Mehmet İÇKALE'nin bina inşaatları alanında bireysel mütehait olarak edindiği geniş tecrübe ve başarıları sonucu oluşturulan şirketler grubu yakın zamanda atılımları ile Türkiye'nin öncü inşaat şirketlerinden biri olmuştur. İçkale grup 1971 yılından beri sürekli büyümekte ve farklı inşaat faaliyet alanlarında geniş tecrube kazanmaktadır. Grubun bünyesinde bulunan İçkale Ltd. Şti. 1982 yılında, İçkale Turizm İnaşaat Sanayi Taahüt ve Ticaret A.Ş. 1985 yılında İçkale Sigorta Aracılık Danışmanşlık Hizmetleri Ltd. Şti. 1988 yılında faaliyete geçmiştir.

İçkale grup bünyesinde Ankara'da faaliyet gösteren ve inşaatı ve işletmeciliği tarafımızdan gerçekleştirilen, turizm işletme belgesi, 260 yatak kapasiteli 5 yıldızlı Hotel İçkale 1989 yılında faaliyete geçmiştir. Grubun ikinci oteli, finansı özkaynaklarımızla, inşaatı ve işletmesi tarafımızdan gerçekleştirilen turizm işletme belgeli, 90 hektar üzerine kurulu 1200 yatak kapasiteli 5 yıldızlı Spice Hotel & SPA Belek/Antalya'da 2007 yılında falliyete geçmiştir.

İçkale inşaat Ltd. Şti. 40 yılı aşkın bilgi ve deneyimleri, güçlü mali yapısı ve özkaynakları, yetişmiş teknik ve idari personeli, sınırsız müteahhitlik karnesi ve Nato güvenlik belgeleri ile yurtiçi ve yurtdışı her türlü müteahitlik ve turizm faaliyetlerinde farklı boyutta inşaat projelerini başarı ile gerçekleştircek düzeydedir.